ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Przylepiec chirurgiczny to niezbędny i zarazem uniwersalny produkt medyczny. Przeznaczony do mocowania opatrunków oraz małego i lekkiego jednorazowego sprzętu medycznego np. sond. W naszej ofercie dostępne są wysokiej jakości przylepce chirurgiczne wykonane z różnych materiałów.

 

Przylepiec chirurgiczny – najważniejsze informacje

Przylepce chirurgiczne ułatwiają pracę personelu medycznego, ponieważ dzięki nim możliwe jest założenie opatrunku lub przymocowanie sprzętu medycznego. Takie działanie zabezpiecza pacjenta przed niekontrolowanym wyciągnięciem czy wypadnięciem sprzętu, a także przed przesunięciem lub zgubieniem opatrunku.

Przylepce chirurgiczne mogą być stosowane m.in. do mocowania i zabezpieczania drenów, rurek intubacyjnych, tracheostomijnych, worków kolostomijnych, cewników urologicznych, sond gastronomicznych, przewodów chirurgicznych, a także do ochrony skóry.

Warstwę lepiącą pokrywa wodoodporny klej akrylowy o bardzo dobrej przylepności do skóry, dzięki czemu plaster chirurgiczny na długo pozostaje na swoim miejscu. Wykonywany jest z wysoko jakościowych materiałów, które są hipoalergiczne i nie zawierają lateksu. Często struktura przylepców chirurgicznych jest na tyle elastyczna, że możliwe jest dzielenie wzdłuż i w poprzek bez konieczności użycia nożyczek.

Przylepiec chirurgiczny – rodzaje

Oferujemy szeroką bazę przylepców chirurgicznych, w której znajduje się:

  • przylepiec foliowy – wykonany z wysokiej jakości folii PE, hipoalergiczny i paraprzepuszczalny o przezroczystej materii, warstwa lepiąca jest pokryta klejem akrylowym, nie zawiera lateksu, możliwość dzielenia przylepca wzdłuż i w poprzek bez użycia nożyczek, przylepiec chirurgiczny idealnie nadaje się do mocowania opatrunków i lekkiego sprzętu;
  • przylepiec jedwabny – wykonany ze sztucznego jedwabiu o bardzo wysokiej wytrzymałości mechanicznej, produkt nie zawiera lateksu, a warstwa lepiąca pokryta jest wodoodpornym klejem akrylowym, przylepiec posiada charakterystyczne ząbkowane krawędzie, które ułatwiają dzielenie bez użycia nożyczek, przylepiec chirurgiczny świetnie sprawdzi się do stabilizowania opatrunków i sprzętu medycznego;
  • przylepiec rozciągliwy – wykonany z wysokiej jakości włókniny na papierze silikonowym, papier zabezpiecza warstwę klejącą, posiada perforację, która ułatwia aplikację, jest paraprzepuszczalny, hipoalergiczny, nie zawiera lateksu, idealny do mocowania opatrunków przy ranie pooperacyjnej i innych oraz do opatrywania ran w trudnodostępnych miejscach;
  • przylepiec tkaninowy – wykonany z wysokiej jakości tkaniny bawełnianej, hipoalergiczny o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, ząbkowana krawędź umożliwia dzielenie przylepca chirurgicznego bez użycia nożyczek, doskonały do mocowania opatrunków i sprzętu jednorazowego.
  • przylepiec włókninowy – wykonany z wysokiej jakości włókniny, bez zawartości lateksu, lepiącą warstwę pokrywa wodoodporny klej akrylowy, produkt hipoalergiczny i do podstawowego zastosowania przy mocowaniu opatrunków, łatwy do podzielenia bez użycia nożyczek;

INTRA-MED hurtownia medyczna

INTRA-MED to specjalistyczna hurtownia medyczna oferująca szeroki asortyment produktów medycznych. Nasze produkty łączą w sobie to, co najważniejsze, czyli wysoką jakość materiałów o odpowiednich właściwościach, które korzystnie wpływają na pracę personelu i jakość opieki okołozabiegowej.  Zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem produktów i do współpracy.

Translate on your language :)