ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Opatrunki wyspowe

Opatrunek wyspowy to sterylny opatrunek z warstwą chłonną przeznaczony do specjalistycznego zastosowania. Służy do zabezpieczania różnego rodzaju ran m.in. pooperacyjnych. W naszej ofercie dostępne są wysokiej jakości sterylne opatrunki wyspowe w różnych rozmiarach i opakowaniach zbiorczych.

 

Opatrunki wyspowe – najważniejsze informacje

Opatrunki wyspowe są wykonane z wysokiej jakości włókniny poliestrowej o mikroporowatej strukturze, która przepuszcza powietrze i parę. Takie właściwości sprzyjają gojeniu się ran, jednocześnie zapewniając odpowiednie zabezpieczenie rany. Opatrunek włókninowy wyspowy posiada umieszczoną w centrum wkładkę chłonną, która absorbuje sączące się z rany płyny oraz chroni ją przed bakteriami, zarazkami i zanieczyszczeniami zewnętrznymi. Odpowiednie przyleganie do ciała zapewnia wodoodporny klej akrylowy, dzięki czemu opatrunek nie przesuwa się i nie przemieszcza. Co ważne, opatrunek wyspowy nie odkleja się od rany pod wpływem wilgoci czy potu ciała, zapewniając mocną i stabilną osłonę.

Opatrunek wyspowy włókninowy jest sterylny i pakowany jednostkowo w opakowanie zbiorcze. Cechuje się bardzo dobrą przylepnością do skóry oraz jest hipoalergiczny i paraprzepuszczalny. Nie zawiera lateksu i jest dostępny w różnych rozmiarach:

  • opatrunek wyspowy 5 x 7,2 cm
  • opatrunek wyspowy 10 x 6 cm
  • opatrunek wyspowy 10 x 10 cm
  • opatrunek wyspowy 10 x 15 cm
  • opatrunek wyspowy 10 x 20 cm
  • opatrunek wyspowy 10 x 25 cm

Specjalistyczne opatrunki wyspowe i ich zastosowanie

Sterylny włókninowy opatrunek jest specjalistycznym rodzajem opatrunku, który może być stosowany do:

  • zabezpieczenia rany pooperacyjnej – dzięki właściwościom absorbującym oczyszcza ranę z krwi i wysięku, a poprzez stabilne przyleganie do ciała redukuje ryzyko zakażenia, stabilizuje tkanki, umożliwiając im skuteczne gojenie się;
  • zabezpieczenia rany przed otarciami czy czynnikami zewnętrznymi – każda rana wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed uszkodzeniami, które mogłyby pogłębić uraz, warstwa chłonna stanowi osłonę przed otarciami, a opatrunek chroni przed przenikaniem zanieczyszczeń;
  • zabezpieczenie na ranie opatrunków z gazy lub włókniny – jeśli na ranę zostały zastosowane materiały opatrunkowe takie jak gaza lub włóknina, to opatrunek wyspowy może zabezpieczyć materiały przed zsunięciem się lub wypadnięciem;
  • zabezpieczanie ran w trudno dostępnych miejscach na ciele – dzięki bardzo dobrej przylepności do skóry oraz wysokiej elastyczności opatrunki włókninowe wyspowe dostosowują się do krzywizny ciała, zapewniając odpowiednią osłonę rany.

INTRA-MED hurtownia medyczna

INTRA-MED to specjalistyczna hurtownia medyczna oferująca szeroki asortyment produktów medycznych. Opatrunki wyspowe włókninowe stanowią część szeroko rozwiniętej bazy produktów. W hurtowni dostępne są m.in. gaziki jałowe, opatrunki do mocowania kaniul, przylepiec chirurgiczny, a także bandaż. Do opatrywania ran i urazów polecamy produkty medyczne znajdujące się w kategorii opatrunek. Oferowane produkty łączą w sobie wysoką jakość materiałów o odpowiednich właściwościach, które korzystnie wpływają na pracę personelu i jakość opieki pozabiegowej. Zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem produktów i do współpracy.

Translate on your language :)