ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Opatrunki do mocowania kaniul

Opatrunki do mocowania kaniul to specjalistyczny opatrunek stosowany do wkłuć krótkoterminowych. Przeznaczony jest do zabezpieczenia miejsca wkłucia, a dokładniej do stabilizacji kaniul. W naszej ofercie dostępne są wysokiej jakości opatrunki do mocowania kaniul z wkładem chłonnym.

 

Wyświetlanie jednego wyniku

Opatrunki do mocowania kaniul – najważniejsze informacje

Opatrunki do mocowania kaniul są wykonane z wysokiej jakości włókniny poliestrowej z wodoodpornym klejem akrylowym. Zapewniają mocne i stabilne mocowanie, bez ryzyka przemieszczenia lub wypadnięcia kaniuli. Wodoodporne właściwości kleju, chronią miejsce wkłucia przed wilgocią, zarazkami, bakteriami i zanieczyszczeniami zewnętrznymi. Pozwalają zachować czystość i suchość skóry wokół wkłucia. Zapobiegają odklejaniu się opatrunku, tym samym minimalizują ryzyko zakażenia, przesunięcia lub wypadnięcia kaniuli, a także konieczność ponownego założenia opatrunku.

Stabilne mocowanie kaniul podnosi komfort pacjenta i pozwala uniknąć sytuacji, które wymagałyby ponownego wkłucia. Opatrunek do mocowania kaniul jest elastyczny, co pozwala zachować swobodę ruchów pacjenta, jednocześnie utrzymując kaniulę na właściwym miejscu. Zastosowana włóknina posiada mikroporowatą strukturę, dzięki której opatrunek przepuszcza powietrze i parę. Centralnie umieszczony wkład chłonny zmniejsza ucisk i dodatkowo stabilizuje stopkę kaniuli. Opatrunki do mocowania kaniul są sterylne i pakowane jednostkowo do opakowania zbiorczego. Nie zawierają lateksu, są paraprzepuszczalne i hipoalergiczne.

Specjalistyczne opatrunki włókninowe do mocowania kaniul i ich zastosowanie

Dostępne w naszej ofercie specjalistyczne opatrunki włókninowe do mocowania kaniul mogą być stosowane przez:

  • szpitale – opatrunek do mocowania kaniuli jest szeroko stosowany przez personel medyczny na wszystkich oddziałach szpitalnych;
  • kliniki – w klinikach specjalistycznych, diagnostycznych, ambulatoryjnych opatrunki do mocowania kaniuli są używane do podania leków dożylnych, kroplówek, wlewów witaminowych, pobrania krwi i innych zabiegów;
  • przychodnie – w ramach podstawowej opieki zdrowotnej mogą być używane podczas wykonywania różnych procedur medycznych;
  • hospicja – w ramach opieki zdrowotnej pacjenci mogą wymagać założenia kaniuli w celu podania leków czy kroplówki;
  • pielęgniarki i pielęgniarzy oferujących usługi opieki domowej – pacjenci przebywający w domu objęci opieką medyczną mogą wymagać podania dożylnie leków bądź kroplówek.

INTRA-MED hurtownia medyczna

INTRA-MED to specjalistyczna hurtownia medyczna oferująca szeroki asortyment produktów medycznych. Oprócz opatrunków do mocowania kaniul proponujemy gaziki jałowe, opatrunek wyspowy, przylepiec chirurgiczny. W ofercie znajduje się także bandaż oraz szeroka gama materiałów opatrunkowych do leczenia ran i urazów, które są umieszczone w kategorii opatrunek. Oferujemy produkty, które korzystnie wpływają na komfort pracy. Łączą w sobie najlepsze właściwości materiałów opatrunkowych i estetyczny wygląd. Zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem produktów i do współpracy.